Merkelová by mala odstúpiť, alebo ešte lepšie mala by byť odvolaná

Autor: Jozef Krchnák | 21.9.2015 o 10:06 | Karma článku: 6,08 | Prečítané:  362x

Nemecká predsedkyňa vlády Angela Merkelová sa pred pár týždňami stala akýmsi symbolom prisťahovalectva.

Svojim vyhlásením, že Nemecko príjme všetkých sýrskych utečencov iba motivovala ďalšie státisíce ľudí, nielen zo Sýrie, na cestu do Európy, najmä do Nemecka. Pre prisťahovalcov sa stala symbolom akejsi matky, ktorá všetkých chudobných prijíma pod svoju ochranu.

Predpokladám, že veľká väčšina Nemcov však vníma jej politiku ako chybnú a ak by bežní Nemci mali možnosť, už dávno by ju odvolali. Žiaľ „demokratické“ ústavy európskych štátov neumožňujú poddanému ľudu odvolávať svojich vládcov.

Ale nielen Nemci sú nespokojní s Merkelovou. S Merkelovou môžu byť nespokojní aj obyvatelia tých krajín, cez ktoré denne prúdia tisícové zástupy prisťahovalcov na ceste do Nemecka. S Merkelovou však môžu byť nespokojní obyvatelia všetkých členských krajín EÚ, vzhľadom na snahu prerozdeľovať prisťahovalcov. Keď nemeckí vládcovia vidia, aké státisíce prisťahovalcov sa doslova dobíjajú do ich krajiny za bohatým sociálnymi zabezpečením, chceli by týchto prisťahovalcov prerozdeliť do ostatných krajín EÚ. Túto politiku prerozdeľovania samozrejme presadzuje aj Merkelová, hoci v tomto prípade stojí trochu v úzadí, ale myslím si, že ako najmocnejší politik EÚ, v zákulisí tvrdo ťahá nitkami.

Preto nielen za svoje pochybné vyhlásenie, ale aj za predchádzajúcu dlhodobú neschopnosť riešiť prisťahovalectvo by Merkelová mala skončiť ako predsedkyňa vlády Nemecka. Mala by odstúpiť. Bol by to signál budúcim prisťahovalcom chystajúcim sa na cestu do Nemecka a Európy, že ústretová politika voči nim sa končí. Alebo ešte lepšie by bolo, keby Merkelovú odvolal nemecký parlament. Nielenže si to zaslúži domnievam sa, ale toto by bol ešte silnejší signál budúcim prisťahovalcom chystajúcim sa na cestu do Nemecka a Európy, že Nemci s ústretovou politikou Merkelovej voči prisťahovalcom nesúhlasili a nesúhlasia a ďalej takúto politiku nebudú prevádzať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Architekt: Niektoré sedačky sú zámerne nepohodlné

Aké zásadné chyby robíme pri zariaďovaní obývačky a kam umiestniť televízor?

SVET

Muž zastrelil vo Fínsku starostku mesta a dve novinárky

Každú zasiahol ranami z pušky do hlavy a trupu.

EKONOMIKA

Zakladateľ siete pre milionárov: Neukazujú len bohatstvo, ale to, ako žijú

Sociálna sieť Rich Kids nie je pre každého.


Už ste čítali?